Strefa dla armat

 

Charytatywnie

 

Historia

 

Napisali o nas

 

 

 

 

                     SACERDOS GROUP POLSKA

 

Jest to grupa księży wywodzących się z diecezji siedleckiej i nie tylko… którzy posiadają pasję motocyklową i swoje zainteresowania łączą z misją kapłańskiej posługi.

W kapłańskim emblemacie motocyklowym możemy zauważyć: białego orła broniącego krzyż z wbitymi w silnik motocyklowy szponami i dwie polskie flagi; jak również napis mówiący o kapłańskiej grupie w Polsce.

Kapłan jest powołany i posłany do wszystkich ludzi, środowisk, grup społecznych i instytucji…zgodnie ze swoją misją i słowami Pisma Świętego „ I rzekł do nich: Idźcie na cały świat i głoście ewangelię wszelkiemu stworzeniu…” (Mk 16, 15) Wypełniając te słowa i mając swoje typowo ludzkie zainteresowania, chcemy służyć Bogu i ludziom, także w takich środowiskach i grupach, tworząc je i organizując różnego rodzaju imprezy okolicznościowe z tym związane, by także pokazać, że można to co przyjemne łączyć z pożytecznym i Bożym.

Dzisiaj Dobrą Nowinę, trzeba nieść także tam, gdzie po ludzku wydaje się ona być niepotrzebna. A może tym bardziej tam jest ona tam potrzebna, by nie dać się zamknąć w stereotypach. Wydaje mi się, że można porozmawiać z księdzem na życiowe tematy, problemy, jeśli łączy go z nami podobna pasja i jest obok nas…

Z tej racji powstała grupa księży motocyklistów, by być razem z ludźmi nie tylko w kościele, ale i na drogach, różnego rodzaju zlotach… Współtworzymy i wspieramy wspólnoty motocyklowe dające świadectwo, że można łączyć swoją wiarę z zainteresowaniami w sposób rodzinny, kulturalny i religijny.

Do grupy księży motocyklistów w naszej diecezji siedleckiej należą:

 1. ks. Tomasz Bielecki - Łuków
 2. ks. Mariusz Czerwiński - Łuków
 3. ks. Tomasz Denicki – Biała Podlaska / Warszawa
 4. ks. Marek Golec – Stoczek Łukowski
 5. ks. Tomasz Grzyb – Wiśniew / Warszawa
 6. ks. Zbigniew Komoszka - Dęblin
 7. ks. Rafał Kornilak – Biała Podlaska
 8. ks. Piotr Kruk - Parczew
 9. ks. Tomasz Muszyński – Miastków Kościelny
 10. ks. Marek Paluszkiewicz – Siedlce
 11. ks. Piotr Pielak - Siedlce
 12. ks. Robert Ponikowski - Siedlce
 13. ks. Wojciech Sobieszek - Górzno
 14. ks. Paweł Zazuniak – Biała Podlaska
 15. ks. Artur Zbański - Parczew

                                                                                                       ks. Marek

           

Copyright: 2011© A & P.P   appozniak@o2.pl